تبلیغات
مثلث قدرت - حرفه ای های خطاكار


مهرداد
 
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


 

حرفه ای های خطاكار
با این سختگیری‌های فیفا باز بازیكنانی بودند كه در جام جهانی دوپینگ كردند. <دیگو آرماندومارادونا> ستاره آرژانتینی معروف‌ترین دوپینگی جام جهانی است. مارادونا در جام جهانی 94 از داروهای ممنوع استفاده كرده بود. شادی وصف نشدنی ستاره آرژانتین پس از زدن گل به یونان مسئولان فیفا را به این فكر انداخت كه مارادونا دوپینگ كرده است. دكتر شریف می‌گوید: <دوپینگ علایم ظاهری هم دارد.

فردی كه از داروهای ممنوعه استفاده می‌كند، معمولا حركات غیرعادی انجام می‌دهد. مثلا پرخاش می‌كند و یا همین شادی مارادونا كه به نظر عادی نبود. بعد از همان مسابقه، مارادونا محروم شد و آرژانتین در مسابقه بعد با رومانی شكست خورد.> چندی پیش <تونی شوماخر>، بازیكن آلمانی در كتابش نوشت كه تمامی بازیكنان تیم ملی آلمان در جام جهانی 86 دوپینگ كرده بودند. او نوشته بود: <ما از ماده‌ای استفاده كردیم كه آن موقع در آزمایش دوپینگ چیزی نشان نمی‌داد.
<دانیل بر‌تونی> بازیكن سابق آرژانتین هم قبلا در یك مصاحبه گفته بود: < در جام جهانی 78 درست دو روز قبل از بازی فینال به ما نوشیدنی‌هایی دادند كه انرژی‌مان را زیاد و خوابمان را كم كرد. برای همین بازیكنان آرژانتین در روز مسابقه انرژی فراوانی برای پیروزی داشتند. البته نمی‌دانم آن نوشیدنی چه بود.> آرژانتین در آن سال قهرمان جهان شد.

 

داروهای رایج
داروهای دوپینگی دو نوع هستند. داروهایی كه در طول تمرین از آن استفاده می‌كنند. مثل استروئیدهای آنابولیك، هورمون‌های پپیتدی و آگونیست‌های بتادو وداروهایی كه در زمان مسابقه از آن استفاده می‌كنند كه همان محرك‌ها هستند. این داروها در كوتاه‌مدت توان افراد را به صورت كاذب بالا می‌برند و در بلند مدت بدن دچار افت محسوس می‌شود. البته استفاده از داروهایی كه تعداد گلبول‌های قرمز را بیشتر می‌كند هم یكی از راه‌های دوپینگ است.
دكتر شریف در این باره توضیح می‌دهد: <بیشتر شدن تعداد گلبول‌های قرمز به كارهای هوازی و استقامتی ورزشكاران كمك می‌كند. در فوتبال هم توان هوازی و استقامتی موثر است. یكی از این مواد اریترو پویتین است كه تعداد گلبول‌های قرمز را بالا می‌برد
نوشته شده توسط مهرداد در یکشنبه 11 بهمن 1388 و در 10:48 ق.ظ [+]
تعداد نظرات ارسالی این پست :       ارسال نظر       آخرین ویرایش:- -


من مهرداد هستم و در رشته بدنسازی فعالیت می كنم . هدف من از تشكیل این وبلاگ بالا بردن اطلاعات ورزشكاران عزیز است و سعی كردم تا تمامی جوانب بدنسازی اعم از تغذیه استراحت و تمرین را در این وبلاگ بگنجانم از بینندگان تقاضا دارم تا نظرات خود را اعلام كنند در ضمن من بچه محله سلسبیل هستم و در باشگاه آرمان تمرین میكنم و جا دارد تا از   رفیق هایم(سهیل،  علی ، رضا  محسن،  پژمان، سیامك) تشكر كنم برخی از مطالب این وبلاگ برگرفته از كتاب آنابولیك و ورزش های قدرتی نوشته ی صادق سلامی و كتاب گزارش هورمون میباشد و مابقی با استفاده از تجربیات و اطلاعات حقیر كه ماحصل مطالعات و تمرین در باشگاه می باشد در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است   با تشكر