تبلیغات
مثلث قدرت - قوانین و مجازات های دوپین


مهرداد
 
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


 

قوانین و مجازات های دوپینگ

در صورت استفاده از استروئیدهای آنابولیك،داروهای ادرارآور، هورمون های پپتیدی وگلیكوپروتئینی و آنالوگ های آنها یا دستكاری فیزیكی، شیمیایی یا دارویی ادرار محرومیت های زیر اعمال می گردد:

در اولین ارتكاب جرم۴:-۲ سال تعلیق

در دومین ارتكاب جرم: تعلیق مادام العمر

در صورت استفاده از مواد و روش های غیر مجاز بجز مواردی كه در بالا ذكر شد:
در اولین ارتكاب جرم به مدت ۳ تا ۶ ماه در دومین بار به مدت ۲سال در سومین ارتكاب به صورت مادام العمر محروم می شود.هنگام استفاده از مواد محدود شده حكم محرومیت بر حسب مورد صادر خواهد شد. در نهایت فدراسیون ملی هر كشور مسؤول شركت سالم و عاری از دوپینگ ورزشكاران در مسابقات است. به همین جهت در صورت احراز دوپینگ توسط ورزشكار، مجازات ها و جریمه هایی نیز برای فدراسیون مربوطه در نظر گرفته می شود.
 
در دوران محرومیت ورزشكار
صلاحیت انتخاب برای مسابقه در هیچ كدام از مسابقات بین المللی به رسمیت شناخته شده و یا هر مسابقه ای كه تحت نظارت فدراسیون ملی باشد را ندارد.

محروم از شركت در سمینار یا همایش است.صلاحیت انتخاب بازی یا هر موقعیت شغلی نظیر داوری،مربیگری، مسؤولیت، ریاست، مشاوره و... را ندارد.هرگونه ترفیع،مدال، عناوین و مقام هایی كه در هنگام یا پس از تاریخ دوپینگ كسب كرده است از وی سلب خواهد شد.هر ورزشكار، مربی، داور، رییس، مشاور یا هر شخصی كه در رابطه با مواد ممنوعه یا روش های ممنوعه مجرم شناخته شود، در همان اولین ارتكاب جرم به طور مادام العمر محروم می گردد.


روش انتخاب ورزشكاران برای آزمایش دوپینگ

در مسابقات بین المللی ورزشكاران بر چه مبنایی جهت آزمایش دوپینگ انتخاب می شوند؟روش انتخاب ورزشكاران برای انجام آزمایش، مطابق با قوانین جاری كنترل دوپینگ در هر رویداد ورزشی است. در بازی های المپیك، به طور معمول مقام های اول تا چهارم در هر رشته، به علاوه یك یا چند نفر كه به صورت اتفاقی انتخاب می گردند، برای تست در نظر گرفته می شوند.

 در رشته های ورزشی ركوردی نظیر دو ومیدانی، وزنه برداری، شنا، نتیجه منفی آزمون برای ثبت ركورد ورزشكاران الزامی است. بنابراین در هر مكان و در هر زمانی این احتمال وجود دارد كه هر ورزشكار برای آزمایش دوپینگ انتخاب شود؛ هر چند كه در آن مسابقه موفقیتی كسب نكرده باشد
نوشته شده توسط مهرداد در یکشنبه 11 بهمن 1388 و در 10:29 ق.ظ [+]
تعداد نظرات ارسالی این پست :       ارسال نظر       آخرین ویرایش:- -


من مهرداد هستم و در رشته بدنسازی فعالیت می كنم . هدف من از تشكیل این وبلاگ بالا بردن اطلاعات ورزشكاران عزیز است و سعی كردم تا تمامی جوانب بدنسازی اعم از تغذیه استراحت و تمرین را در این وبلاگ بگنجانم از بینندگان تقاضا دارم تا نظرات خود را اعلام كنند در ضمن من بچه محله سلسبیل هستم و در باشگاه آرمان تمرین میكنم و جا دارد تا از   رفیق هایم(سهیل،  علی ، رضا  محسن،  پژمان، سیامك) تشكر كنم برخی از مطالب این وبلاگ برگرفته از كتاب آنابولیك و ورزش های قدرتی نوشته ی صادق سلامی و كتاب گزارش هورمون میباشد و مابقی با استفاده از تجربیات و اطلاعات حقیر كه ماحصل مطالعات و تمرین در باشگاه می باشد در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است   با تشكر